6.Çocuk Oyuncular Sahnesi Oyunlar Buluşması 6. ÇOCUK OYUNCULAR SAHNESİZ OYUNLAR BULUŞMASI BAŞLADI.

 

12 OYUN SERGİLENECEK

9 Ocak Cumartesi günü başlayan festival kapsamında 12 oyun seyirciyle buluşacak. Festivale katılan gruplar okula başlamış 6 yaş grubundan lise son sınıf öğrencilerine kadar olan yaş grubundan oluşacak. Cadde, Sokak, Çarşı Pazar, Yer Gök Tiyatro sloganıyla Kocaeli'ye renk katacak olan festival 17 Ocak Pazar günü saat 17.00'da oynanacak "Yazkalemyaz" adlı oyunla sona erecek.

 

ÇOCUKLARIMIZ YALNIZLAŞIYORLAR

Buluşma günleriyle ilgili açıklama yapan Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin " Çocuklarımızı etrafına ördüğümüz koruma duvarları yükseldikçe eksik kalıyorlar, yalnızlaşıyorlar. Kendi kendine yapabilecekleri işleri öteleyerek başkalarından yardım bekliyorlar. Böylelikle yeteneklerini küçültüyorlar. Çocukların kendi yaşam kaygılarını olumlu yönde tesis edebilmesi için; güzel sanatlar eğitiminden yararlanmalarını sağlamak, onları korumanın en güzel ve en yararlı yöntemidir. İlimizde Kocaeli Bölge Tiyatrosu öncülüğünde başlatılan, hayatımızın yanına konularak taşınabilen "Tiyatro Okulu" gerçeği çocuklarımızın yaşamsal becerileri için bir sevinç kaynağıdır" ifadelerini kullandı.

 

 

 

2. BÜLTEN

 

KBT ÇOCUK OYUNCULARI SAHNEDE BÜYÜLEDİ.

 

Kocaeli Bölge Tiyatrosu 6. Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar Buluşması “Cadde sokak çarşı Pazar yer gök tiyatro” sloganı ile start aldı. Festival çerçevesinde Dolphin Alışveriş Merkezi’nde güzel bir oyun sergilendi. Festivalin ilk oyununda çocuk oyuncuların sergilediği performans vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Festivale 12 grup katılıyor. 

KORUMA DUVARLARI YALNIZLAŞTIRIYOR
17 Ocak Pazar günü saat 17.00’de oynanacak “Yazkalemyaz” adlı oyunla sona erecek olan 6. Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar Buluşması ile ilgili açıklama yapan KBT Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin şöyle konuştu: “Çocuklarımızın etrafına ördüğümüz koruma duvarları yükseldikçe eksik kalıyor, yalnızlaşıyor. Kendi kendileri yapabilecekleri işleri öteleyerek başkalarından yardım bekliyorlar. Böylelikle yeteneklerini küçültüyorlar. Sözü edilen yetenekler, yaşamlarını sürdürmek için gösterecekleri çabalardan başka bir şey değil. 

MAYIS’TA 23.FESTİVAL
Çocukların kendi yaşamsal kaygılarını olumlu yönde tesis edilmesi için; onların güzel sanatlar eğitiminden yararlanmasını sağlamak, onları korumanın en güzel ve en yararlı yöntemidir. İlimizde Kocaeli Bölge Tiyatrosu öncülüğünde başlatılan, hayatımızın yanına konularak taşınabilen “Tiyatro Okulu” gerçeği çocuklarımızın yaşamsal becerileri için bir sevinç kaynağıdır. Şimdi 6. Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar Buluşması’nda birlikteyiz. Mayıs 2016’da Tiyatro Okulu gruplarımızın hazırlayıp sunacağı 23. Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali’nde buluşmak dileğiyle”
 

13.01.2016