Assitej Genç Sahne'den Yeni OyunAssitej Genç Sahne 2016 yılında, Assitej Danimarka ve Assitej Türkiye’nin iki üyesinin ortak bir proje yapma isteğiyle kurulmuş bir topluluktur. Dünyadaki En Güzel Şey topluluğun ilk oyunudur ve prömiyerini 13 Mayıs 2017’de Ankara’da yapmıştır. Şu ana kadar 10’u ulusal ve uluslararası çocuk ve gençlik tiyatroları festivallerinde, 11’i kreş ve anaokullarında olmak üzere Ankara, Bursa, Eskişehir, Diyarbakır ve İzmir’de 50’ye yakın temsil yapılmıştır.

Topluluğun ikinci oyunu Dünyanın En Küçük Hikâyesi’nin prömiyeri ise 13 Ocak 2019’da gerçekleşmiştir. Her iki oyun da Ankara’daki çeşitli sahnelerde düzenli olarak oynanmaya, farklı şehirlere turneler yapmaya devam etmektedir.  Ekip ulusal ve uluslararası projelerle çocuk ve gençlik tiyatrosu alanında eserler üretmeye devam etmeyi amaçlamaktadır.

Dünyanın En Küçük Hikâyesi

Bu, dünyanın en küçük hikâyesi. Arkadaş bulmak hakkında bir hikâye… Biraz da lastik bir çizme… İki anlatıcı bu arkadaşlık hikâyesine müzikleriyle eşlik ederek seyirciyle beraber imgelerle dolu bir evrende dolaşıyorlar. Yağmurlar ve şemsiyeler, penguenler ve de oyuncak bebekler…

Arkadaşlık üzerine bir hikâye dinlemek isteyen herkesin ilgisini çekebilecek bu oyunda anlatıcılar, kendileri için de bir deneyime dönüşen bu hikâyeyi anlatarak yazıyorlar. 

Yaş Grubu: 3-7  (Kreş, ana sınıfı ve ilkokul 1 yaş grubu için uygun)

Süre: 35′

OYUNUN KÜNYESİ:

Yazan: Søren Valente Ovesen

Yöneten:  Søren Valente Ovesen & Tülin Sağlam

Türkçeye Uyarlayan: Assitej Genç Sahne 

Oynayanlar: Ceren Özcan & Özgün Çakar Özdemir

Müzik: Uygar Erkuş & Semih Ali Aksoy & Nermin Haşimova

Kukla Yapım: Savaş Bayram

Kukla Oynatım Danışmanı: Haluk Yüce

Kostüm: Sinem Soydan

Dekor: Assitej Genç Sahne

Afiş-Kitapçık: Ayşe Dinçer

Işık: Ziya Can

Sosyal Medya ve İletişim

Mail: assitejgencsahne@gmail.com

Facebook: Assitej Genç Sahne

Instagram: assitejgencsahne


10.02.2019