23.Bursa Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları FestivaliBursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı tarafından ASSITEJ (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği) Türkiye Merkezi sanatsal desteği ile düzenlenen ULUSLARARASI BURSA ÇOCUK ve GENÇLİK TİYATROLARI FESTİVALİ, bu yıl 23. kez gerçekleştirilecek.

Klasik yapıdaki çocuk ve gençlik oyunlarının yanı sıra, dans/müzik ağırlıklı oyunlara, kukla gösterilerine ve atölyelere kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan festival, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını yirmi üç yıldır aralıksız Bursa’da buluşturmaya devam ediyor.

Festivalde ilk kez bu yıl imza günleri de gerçekleştirilecek. Özellikle çocuk edebiyatı alanında yapıtlar sunan Yalvaç URAL ve tiyatro bilimci, yazar, eleştirmen ve yönetmen Prof. Dr. Özdemir NUTKU sevenleriyle buluşacak. 23. Festival, 22 - 28 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye, Ukrayna, İtalya, Uganda, Japonya, Macaristan, İngiltere, Danimarka, İran ve Bulgaristan’dan gelen topluluklar çocuklarla ve gençlerle buluşacak.

Festivalde sahne alacak topluluklar, Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu konusunda eğitim & deneyim ve bilgi sahibi 6 kişiden oluşan Sanat Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda belirlendi.

7 gün süre ile katılımcı topluluk gösterilerinin yanı sıra, atölye çalışmalarının da yer alacağı festivalde oyunlar; Tayyare Kültür Merkezi, Korupark Avm, Akpınar Kültür Merkezi, Adile Naşit Sahnesi, Nilüfer Nazım Hikmet Kültürevi, Bursa Akademik Odalar Birliği Sahnesi, BKSTV Atölye Salonu, Ördekli Kültür Merkezi, Nilüfer Uğur Mumcu Sahnesi, Görükle Gençlik Merkezi Sahnesi, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Amfi Sahnesi ve Merinos AKKM Göç Müzesi Sahnesi’nde ve bu sahnelerin bulunduğu merkez
ilçeler dışındaki 14 ilçede izlenime sunulacaktır.

Festival hakkında detaylı program bilgisi için tıklayınız: http://www.bkstv.org.tr/tr/tiyatrofest-program

 


16.10.2018